|
شما در حال خواندن ...
واقعیات, دولت کودتا, دروغ، حیله و نیرنگ, شایعاتِ پررنگ

سوابق سیاه معاون اجرایی کابینه کودتا حمید بقایی و تخلفات اخلاقی؛ خریدار خودرو ا.ن از اقوام بقایی است

× بقایی در رادیو به دلیل فساد اخلاقی و برقراری رابطه نامشروع با یکی از زیر دستانش توسط خجسته، خواهر زاده آیت الله خامنه ای، از کار بر کنار شد

× این خانم را دیگر همه در رادیو تهران می شناختند، بس که به حراست برده و آورده بودندش. او در پاسخ به این سئوال که چطور راضی به اینکار شدی به ما می گفت: « امام زمان از بقایی خواسته که با من ازدواج کند و از من بچه دار گردد!»

× بقایی معروف به داشتن روابط پرحاشیه با خانم هاست و چند نفر از کارکنان زن سازمان میراث فرهنگی صرفاً به دلیل گریختن از شرایط غیراخلاقی که آقای بقایی برایشان ایجاد کرده بود از این سازمان ترک شغل کرده اند و خانه نشین شده اند

× «آزاده اردکانی» ابتدا به عنوان مترجم و بعد به عنوان معلم زبان ایشان و مشایی در سایت «آریا» مشغول به کار می‌شود و در مدت کمتر از سه سال این خانم رییس آن سایت می‌شود و بعد هم یک شبه ره صد ساله را طی می‌کند و به عنوان مدیر موزه ملی ایران مشغول به کار می‌شود و جالب است که بدانید این خانم کسی است که واسطه شد بین مشایی و هدیه تهرانی هنرپیشه معروف سینما و وام ۲۷۰ میلیونی به ایشان

× بقایی سابقه دلالی آثار باستانی و آثار با ارزش تاریخی ایران و خروج آن‌ها از کشور دارند./ محمدرضا زنوزی دوازده سال پیش در تبریز یک کارگر ساده در شرک «آیدم» بودند. او به عنوان خریدار دو و نیم میلیارد تومانی خودرو آقای احمدی‌نژاد در شرایطی مطرح می‌شود که یک بدهی هزار و دویست میلیارد تومانی اش به شبکه بانکی کشور توسط گروه احمدی نژاد و مشایی نادیده گرفته می شود. بد نیست بدانید که ایشان از طریق بقایی موفق شد نمایندگی پروازهای خطوط هواپیمایی «آتا» را با کمک عبدالله گل، در ترکیه به دست آورد. جالب اینجاست که این فرد که بواسطه روابطش با بقایی و مشایی یکی از اصلی ترین سهامداران یکی از مهمترین کارخانه های فولاد ایران است و علاوه بر آن سی درصد سهام بانک گردشگری را بواسطه شخص بقایی داراست و سی و چهار درصد از سهام بانک سامان را هم در اختیار دارند و بخشی از سهام ایران خودرو تبریز را هم از طریق اسفندیار رحیم مشایی بدست آوردند. بر اساس اطلاعات من زنوزی از اقوام همسر بقایی است.

× این برکناری نیست، بلکه وروداسفندیار رحیم مشایی برای فتح کرسی های مجلس نهم است. شخص مشایی در ایام پیش از تعطیلات نوروز از این تغییر خبر داده بود

ندای سبز آزادی: و حالا حمید بقایی! مردی که احمدی نژاد را ” کوروش زمانه ” می داند و مولانا جلال الدین بلخی را ” عارف ترک ” و غیر ایرانی. شاید این روزها حال کسی خرابتر از دکتر حسن خجسته خامنه ای نباشد. خواهر زاده “آقا”، رئیس رادیو و معاونت صدا که بهتر از هر کسی از محتوای پرونده اخلاقی مسئول سایت رادیو تهران در سالهای نخستین دهه 80 خبر دارد و می داند که چطور شد که پرونده شکایت حراست سازمان صدا و سیما از وی در بایگانی دیوان عدالت اداری این روزها خاک می خورد.

دست پرورده مشایی

“با تحویل سمت معاونت اجرایی دولت کودتا، شغلی دیگر به مرد چندین شغله دولت منتصب افزوده شد. باید هم بشود. احمدی نژاد کسی را ندارد که قد و قواره اداره مملکت را داشته باشد و بتواند در برابر او کرنش کند. که این مقوله در مقابل یکدیگر می ایستند. یا باید فرومایه باشی و پادررکاب دیکتاتور کوچک و یا اینکه جایی در مناصب و مناسک دولتی نداری اگر تنها ذره ای وجدانت نگران حق و حقیقت و مصلحت مملکت باشد.”

انتخاب حمید بقایی هم از مسیر همیشگی انتخاب های احمدی نژاد رخ داده است. برگزیدن افرادی که در برابر او کرنش کنند. بقایی هم به عنوان کسی که جز فساد اخلاقی و ناتوانی مدیریتی و پرونده های قطور مالی، هنر دیگری ندارد، براساس همین سنت احمدی نژادی در دولت پست می گیرد و به لطف خواب های طلایی احمدی نژاد و عقبه او برای آينده کشور، به مسئولیت های مهم دولتی گماشته می شود.
بقایی از برکشیدگان اسفندیار رحیم مشایی است. مشایی، بقایی را در رادیو تهران کشف کرد. با این همه بقایی در رادیو به دلیل فساد اخلاقی و برقراری رابطه نامشروع با یکی از زیر دستانش توسط خجسته، خواهر زاده آیت الله خامنه ای، از کار بر کنار شد.
بنا به شهادت کارکنان رادیو تهران، بقایی در حالی زیر دست خودش را وادار روابط غیر اخلاقی می کند که او راضی به این کار نبوده است و برای راضی کردنش پای امام زمان را به میان می کشد و اینکه در خواب دیده است که امام زمان از او خواسته با این زن رابطه برقرار کند و از او صاحب اولاد شود!
یکی از کارکنان رادیو تهران در این باره گفته است: ” این خانم را دیگر همه در رادیو تهران می شناختند، بس که به حراست برده و آورده بودندش. او در پاسخ به این سئوال که چطور راضی به اینکار شدی به ما می گفت: « امام زمان از بقایی خواسته که با من ازدواج کند و از من بچه دار گردد!»
این درحالی بود که بقایی در همان زمان متأهل و صاحب فرزند بود و بر سر این ماجرا اختلافات شدید خانوادگی با همسر خود پیدا کرده بود. این رسوایی اخلاقی چنان بالا می گیرد که پرونده بقایی با شکایت حراست صدا و سیمای جمهوری اسلامی به دیوان عدالت اداری فرستاده می شود و با پا درمیانی اسفندیار رحیم مشایی و صیغه شدن این خانم، ماجرا به پستوی بایگانی ها سپرده می شود و با شهردار شدن احمدی نژاد، بقایی به همراه مشایی به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می رود.

رئیس موزه ملی ایران و حمید بقایی

پس از انتخابات دور نهم ریاست جمهوری و مدیر شدن مشایی در سازمان میراث فرهنگی، بقایی قائم مقام او در این سازمان شد و پس از کودتای انتخاباتی سال 1388 و رفتن مشایی به دولت کودتا با عنوان رئیس دفتر و سرپرست و … بقایی به سمت رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، و بطور همزمان رئیس سازمان مناطق آزاد کشور وعضو کارگروه ترانزیت وزارت راه و ترابری منصوب گردید. البته بقایی در حال حاضر مشاور رئیس دولت کودتا در امور آسیایی هم هست و در زمان انتصابش به این سمت با اظهار نظرهای آماتورش در خصوص کشتار ارامنه باعث عصبانیت ترکها و واکنش تند دولت ترکیه به ایران گردید.
هنوز چند صباحی از ریاست بقایی بر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نگذشته بود که بار دیگر نام او به همراه نام “آزاده اردکانی” رئیس فعلی موزه ایران بر سر زبانها افتاد. کسی که در قبال تدریسهای خصوصی به حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی یک شبه ره صد ساله را پیمود و به ریاست موزه ملی ایران برگزیده شد.
آزاده اردکانی توسط “مهراندیش” مدیر سابق سایت میراث آریا در سال 1386 بعنوان مترجم زبان انگلیسی در این سایت مشغول بکار شد و به دلایل کاملا نامشخص! به ناگهان به دستور شخص حمید بقایی به عنوان مدیر سایت آریا انتخاب می گردد و جوابیه های سراسر توهین آمیز وی به رسانه های منتقد سیاستها و مدیریت حمید بقایی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هنوز هم زبانزد عام و خاص است.
آزاده اردکانی که متولد 1357 و فارغ التحصیل میکروب شناسی از دانشگاه آزاد است و با زبان انگلیسی هم تا حدودی آشنایی دارد، هم اکنون به عنوان مدیر نشریه داخلی سازمان میراث فرهنگی (پارسه) و مدیر نشریه آغاز و مدیریت خبرگزاری «بنا» در خدمت کودتاگران است و از مهمترین ویژگیهایش یکی هم اینکه مدتی معلم زبان انگلیسی حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی بوده است.
او در سال 1388 تنها پس از 20 روز که به عنوان معاونت موزه ملی ایران منصوب شد طی حکمی از سوی بقایی به عنوان رئیس موزه ملی ایران معرفی شد که اعتراض شدید اهالی دوستدار فرهنگ و هنر ایران را به همراه داشت. البته آزاده اردکانی همان واسطه ملاقات هدیه تهرانی با رحیم مشایی برای گرفتن وام 200 میلیون تومانی نیز بوده است.
آزاده اردکانی با داشتن لیسانس میکرب شناسی ازدانشگاه آزاد در حالی به دستور مستقیم حمید بقایی بر صندلی ریاست موزه ملی ایران تکیه زد که این موزه حدود 550هزار شيء باستاني دارد که حدود 110 هزار اثر آن ثبت شده و شناسنامه دارند، 150 هزار آثار توقیفی هستند که شناسنامه دارند ولی ثبت نشدند و 200‌هزار شیء نه ثبت شده‌اند و نه شناسنامه دارند و بسیاری از کارشناسان میراث فرهنگی نسبت به سرنوشت این آثار به شدت نگرانند.

میراث مدیریتی

صدای آمریکا: محمود احمدی‌نژاد طی حکمی، حمید بقایی را به دلیل «کاردانی، کارآمدی، شایستگی‌های فردی و توان مدیریتی» به عنوان معاون اجرایی رئیس‌جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب کرده است. حمید بقایی که هم اکنون مشاور و نماینده ویژه محمود احمدی‌ نژاد در امور آسیاست، عنوان قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را نیز به عهده دارد.

احمد جلالی فراهانی، روزنامه نگار و دبیر پیشین سرویس اجتماعی خبرگزاری مهر در گفتگو با صدای آمریکا ضمن اشاره به پیشنیه کاری حمید بقایی و برشمردن سوابق کاری آقای حمید بقایی، به برخی تخلفات اداری و اخلاقی وی اشاره نموده است.

صدای آمریکا: آقای جلالی فراهانی، آقای احمدی‌نژاد طی حکمی، حمید بقایی را به عنوان جانشین اسفندیار رحیم مشایی و به عنوان مدیری کاردان و کارآمد دارای شایستگی‌های فردی و توان مدیریتی بالا معرفی نمودند، آیا از پیشینه کاری ایشان اطلاعی دارید؟

احمد جلالی فراهانی: حمید بقایی کسی است که احمدی‌نژاد را «کوروش زمانه» می‌داند و در سخنرانی که در ترکیه داشته از مولانا به عنوان عارف ترک و شاعری غیرایرانی نام برده است. ایشان در دوره کوتاهی که از طرف آقای احمدی‌نژاد به عنوان نماینده رییس دولت در امور آسیا، انتخاب شد با اشاره به ماجرای کشتار ارامنه توسط دولت عثمانی بلوایی را به راه انداخت که منوچهر متکی وزیروقت امورخارجه ایران، مجبور شد رسما از دولت ترکیه عذرخواهی کند . بقایی را بهتر از همه شاید خجسته خواهرزاده آقای خامنه‌ای که معاونت صدای جمهوری اسلامی را برعهده دارند، بشناسند. چون مجبور شد در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد وی سر ماجرای فساد اخلاقی که در آن زمان به واسطه آقای مشایی مسئول سایت رادیو تهران شده بودند، از رادیو اخراج کند و هنوز هم داستان آن ماجرا بر سر زبان کارکنان رادیو هست. در آن زمان بقایی با سوء استفاده از نام «امام زمان» یکی از زیردستان خودشان را با این عنوان که من خواب امام زمان را دیدم که حتما باید با تو ازدواج کنم و از شما صاحب اولاد شوم، راضی به روابط نامشروعی کردند که پرونده‌اش به شدت همه گیر و منجر به اخراج هر دو طرف از رادیو توسط آقای خجسته شد.

صدای آمریکا: آیا این ادعای شما در خصوص بقایی، در محافل قضایی ایران هم به ثبت رسیده؟ و یا در زمانی که در رادیو تهران فعالیت داشتید، از این اطلاعات با خبر شدید؟

احمد جلالی فراهانی: پرونده فساد اخلاقی بقایی، هم اکنون در دیوان عدالت اداری ایران ثبت شده و شاکی این پرونده هم در واقع شخص حقیقی نیست، بلکه حراست صدا و سیمای جمهوری اسلامی هست. ضمن اینکه بقایی معروف به داشتن روابط پرحاشیه با خانم هاست و چند نفر از کارکنان زن سازمان میراث فرهنگی صرفاً به دلیل گریختن از شرایط غیراخلاقی که آقای بقایی برایشان ایجاد کرده بود از این سازمان ترک شغل کرده اند و خانه نشین شده اند.که من برای حفظ آبروی آنان در این باره حرفی نمی زنم. نمونه اخیر این گونه روابط بقایی ماجرای «آزاده اردکانی» هست که ابتدا به عنوان مترجم و بعد به عنوان معلم زبان ایشان و مشایی در سایت «آریا» که سایت رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران است مشغول به کار می‌شود و در مدت کمتر از سه سال این خانم رییس آن سایت می‌شود و بعد هم یک شبه ره صد ساله را طی می‌کند و به عنوان مدیر موزه ملی ایران مشغول به کار می‌شود و جالب است که بدانید این خانم کسی است که واسطه شد بین مشایی و هدیه تهرانی هنرپیشه معروف سینما و وام ۲۷۰ میلیونی به ایشان که تنها با کمک بقایی محقق شد و ماجرای برگزاری نمایشگاه عکس خانم هدیه تهرانی با دخالت مستقیم حمید بقایی عملی شد.

اساسا خانم اردکانی که از نزدیکان بقایی است واسطه بین ایشان و دولت آقای احمدی‌نژاد برای جلب هنرمندان و هنرپیشه‌هایی نظیر خانم افشار و مهتاب کرامتی و کسانی که شاید صلاح نباشد نام ببرم، هستند. به هر حال روابط مسئله دار بقایی با خانم‌ها زبانزد است. زمانی که در رادیو تهران کار می‌کردند کار به حدی بالا گرفت که آقای خجسته خواهر‌زاده آقای خامنه‌ای ایشان را اخراج کردند و بعد که مشایی به عنوان رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری به ریاست احمدی‌نژاد به شهرداری منتقل شدند، بقایی هم به آنجا رفتند و در زمانی که مشایی به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مشغول به کار شد، بقایی با مدرک تحصیلی «آی تی» که مرتبط با سمت ایشان نبود به عنوان قائم مقام سازمان میراث فرهنگی انتخاب شدند و عملاً همه کاره این سازمان شخص بقایی بود. من اگر بخواهم کارنامه ای از عملکرد ایشان در آن دوره ارائه کنم ، می‌توانم به اخراج گسترده کار‌شناسان حوزه میراث فرهنگی با برچسب های سیاسی و امنیتی، تخریب سقف آرامگاه کوروش به بهانه مرمت، تخریب سنگ فرشهای مسجد وکیل شیراز به بهانه مرمت، ماجرای سی و سه پل و تونل مترو ، آبگیری سد سیوند، عبور مترو از میدان نقش جهان، حفر تونل زیر چهارباغ عباسی اصفهان، ماجرای تخریب کتیبه هخامنشی در جزیره خارک، تخریب خانه شیخ بهایی در اصفهان، تخریب سازه‌های آبی شوش‌تر، بی‌سرانجامی سرنوشت ده‌ها هزار لوح گلین هخامنشی که همچنان در آمریکا اشاره کنم. نابودی آب انبار سپه داری اراک و مواردی که اگر بخواهم ادامه داهم واقعا کارنامه ایشان در حوزه مدیریت میراث فرهنگی وحشتناک است و جالب است که بدانید روش و منش آقای بقایی در منکوب کردن مخالفین و منتقدین به مراتب افراطی‌تر و تندرو تر از مشایی و احمدی‌نژاد است. در کارنامه کاریشان وجود دارد چه در حوزه مدیریتی، چه در حوزه اخلاقی و حتی در حوزه مالی هم دچار مشکلات و مسایل جدی وجود دارد که پرونده‌های آن در محاکم قضایی به ثبت رسیده.

صدای آمریکا: ممکن است درباره خانم اردکانی هم که در حال حاضر ریاست موزه ملی ایران را به عهده دارند، توضیح بدهید؟

احمد جلالی فراهانی: بقایی با انتخاب خانم اردکانی به عنوان رییس موزه ملی ایران، سبب نگرانی جدی بسیاری از کار‌شناسان سازمان میراث فرهنگی شده اند. برای اینکه ما در موزه ملی ایران، پانصد و پنجاه هزار شی باستانی داریم که یکصد و ده هزار قطعه آن‌ها ثبت شده و شناسامه دارند و یکصدو پنجاه هزار قطعه توقیفی هستند و دویست هزار شی هنوز ثبت نشده اند و بسیاری از کار‌شناسان میراث فرهنگی، نسبت به سرنوشت آن دویست هزار شی به شدت نگران هستند. چون بقایی سابقه دلالی آثار باستانی و آثار با ارزش تاریخی ایران و خروج آن‌ها از کشور دارند.

احمد جلالی فراهانی: هفته نامه نهم دی، وابسته به حمید رسایی نماینده مجلس، چند روز گذشته در مطلبی نوشته بود که بقایی با شخصی که عنوان شده خودرو احمدی‌نژاد را خریداری کرده ، همکاری‌هایی داشته و شخص خریدار، از طریق دوستی با بقایی، امتیاز شرکت هواپیمایی «آتا» را از این طریق به دست آورده…

احمد جلالی فراهانی: شخص مورد نظر شما، محمدرضا زنوزی است. ایشان دوازده سال پیش در تبریز یک کارگر ساده در شرک «آیدم» بودند. با این همه نام وی برای نخستین بار در رسانه‌های ایران به عنوان خریدار دو و نیم میلیارد تومانی خودرو آقای احمدی‌نژاد در شرایطی مطرح می‌شود که یک بدهی هزار و دویست میلیارد تومانی اش به شبکه بانکی کشور توسط گروه احمدی نژاد و مشایی نادیده گرفته می شود. بد نیست بدانید که ایشان از طریق بقایی موفق شد نمایندگی پروازهای خطوط هواپیمایی «آتا» را با کمک عبدالله گل، در ترکیه به دست آورد. جالب اینجاست که این فرد که بواسطه روابطش با بقایی و مشایی یکی از اصلی ترین سهامداران یکی از مهمترین کارخانه های فولاد ایران است و علاوه بر آن سی درصد سهام بانک گردشگری را بواسطه شخص بقایی داراست و سی و چهار درصد از سهام بانک سامان را هم در اختیار دارند و بخشی از سهام ایران خودرو تبریز را هم از طریق اسفندیار رحیم مشایی بدست آوردند. و همه این‌ها با وساطت مستقیم بقایی اتفاق افتاده،چون بر اساس اطلاعات من زنوزی از اقوام همسر بقایی است.

صدای آمریکا: با توجه به ارتباط فکری و کاری نزدیکی که بقایی و مشایی دارند و شما هم اشاره داشتید، برکناری مشایی با چه هدفی می تواند انجتم شده باشد؟

احمد جلالی فراهانی: به نظر من این برکناری نیست، بلکه ورود بقایی به کاخ ریاست جمهوری در ادامه سیاست های احمدی نژاد و مراد ایشان اسفندیار رحیم مشایی برای فتح کرسی های مجلس نهم است. شخص مشایی در ایام پیش از تعطیلات نوروز از این تغییر خبر داده بود که من به زودی معاون اجرایی رییس جمهوری را معرفی می‌کنم و انتخاب بقایی هم مطابق با نظر وی بوده و روز گذشته هم مشایی با سایت خبرآنلاین مصاحبه‌ای انجام داده و گفته که این اقدام از قبل طراحی شده است. همانطوری که گفتم با توجه به انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی و نظر به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲، احمدی‌نژاد درحال آرایش گروه خود برای به دست آوردن اکثریت کرسی‌های مجلس و تعیین رییس جمهور آینده است. و شاید انتخاب بقایی با توجه به مشی افراطی وی به این جهت باشد که بقایی زیر شلیک مستقیم اصولگرایان محافظه کار نزدیک رهبر ایران قرار ندارند و ثانیا مشایی می‌تواند پشت پرده هدایت گروه احمدی‌نژاد را برای کسب کرسی‌های مجلس، بهتر برعهده بگیرد و البته از این طریق فشارهایی که بواسطه حضور مشایی در دولت است از شانه احمدی نژاد بر داشته می شود و فراموش نکنیم که احمدی نژاد امتیازهای به مراتب با ارزش تری را از این جابجایی در معادله ها و منازعه های قدرت به دست خواهد آورد.

صدای آمریکا: برخی روزنامه نگاران معتقدند که گروه اجرایی ریاست جمهوری در دوره احمدی‌نژاد، دشواری های را در نحوه و چگونگی اطلاع رسانی به وجود آوردند، آیا شما این نظر را تایید می‌کیند؟

احمد جلالی فراهانی: یکی از ویژگی‌های بقایی این است که رسانه و اهمیت و به خوبی نقش تبلیغات را می داند. چنانکه مشایی هم می داند. فراموش نکنیم که اینها مدتی در رادیو بوده اند. مشایی هم رئیس رادیو تهران بود و هم رییس رادیو پیام. اینها بخوبی با کارکرد رسانه بویژه رسانه های فراگیر نظیر اینترنت و روزنامه آشنا هستند. نحوه مقابله با رسانه ها را هم به زعم خودشان خوب می دانند. می دانند که خبرنگاران در ایران پناه و پیوندی با قدرت ندارند. مثلاً در دوره مدیریت آقای بقایی در هنگامی که قائم مقام سازمان میراث فرهنگی بودند و چه زمانی که به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی انتخاب شدند، بایکوت خبری و جلوگیری از مصاحبه کار‌شناسان و مسئولان سازمان میراث فرهنگی با رسانه‌های منتقد و مخالف باب شد. البته ابزار هم دارند. من در مورد خودم می گویم زمانی که ما در خبرگزاری مهر عکس‌های مربوط به تخریب آرامگاه کوروش را منتشر کردیم، شخص بقایی ابتدا سعی کرد با واسطه مرا تطمیع کند تا نام کارمندی که آن عکس ها را در اختیار من قرار داده بود را به او بدهم. به طرق مختلف درصدد برآمدند تا با فرستادن هدیه، واسطه، با من کنار بیایند اما وقتی با مقاومت من روبرو شدند، کارشان به تهدید جانی هم رسید و من حتی از سازمان میراث فرهنگی و شخص بقایی در دادگاه شکایت کردم که به جایی نرسید. بعد آمدند و یک نامه به بیت رهبری نوشتند که این عنصر خود فروخته در خبرگزاری مهر نفوذ کرده است. از آن طرف شخص حمید بقایی نامه ای داد به همه نهاد های زیرمجموعه سازمان میراث که به هیچ وجهی نباید با خبرنگاران خبرگزاری مهر مصاحبه کنید یا در برنامه های خبری از آنان دعوت کنید. می‌خواهم بگویم، روش بقایی چه در دورانی که به عنوان قائم مقام سازمان میراث فرهنگی و چه در زمانی که به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی مشغول به کار بود تنها تهدید، تحدید و بایکوت خبرنگاران نبود. آنان تلاش می کردند در ابتدا نیروهای حرفه ای را جلب و تطمیع کنند. من مطمئن هستم که اساسا ورود ایشان به مجموعه کاخ ریاست جمهوری برای این هست که حوزه مدیریت رسانه را هم به گردن ایشان بیندازند تا بتواند آنجا جبهه جدیدی باز کند علیه رسانه‌های منتقد داخل و خارج از کشور و با‌‌ بکارگیری روزنامه نگاران حرفه ای و اصلاح طلبی که غم نان دارند و جایی برایشان امکان کار کردن نیست در پی جذب افکار اقشار نخبه جامعه برآیند و اتفاقاً اشکالی هم ندارد. چون به هرحال همین کار هم موجب رونق روزنامه نگاری در ایران می شود و برنده نهایی روزنامه نگاری در ایران است. البته استفاده از روش هایی نظیر اتهام زدن به خبرنگاران و روزنامه نگاران منتقد و مخالف دولت و تطمیع و تهدید آن‌ها هم جزو برنامه هایشان است تا بلکه بتوانند از گردنه انتخابات مجلس و ریاست جمهوری آینده عبور کنند.

حميد بقايي در حالی با داشتن مدرك «آي تي» در دولت نهم قائم مقام سازمان میراث فرهنگی شد كه سیاستها و مدیریتش به كرات مورد اعتراض خبرنگاران رسانه ها قرار گرفته بود. بايكوت خبري و جلوگيري از مصاحبه كارشناسان و مسئولان سازمان میراث فرهنگی با رسانه از جدي ترين چالش هاي حميد بقايي با رسانه هاي چپ و راست بود.
اخراج گسترده متخصصان و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی، تخریب سقف آرامگاه کوروش به بهانه مرمت آن، تخریب سنگفرشهای مسجد وکیل شیراز به بهانه مرمت آن، ماجرای سی و سه پل اصفهان و تونل مترو، آبگیری سد سیوند، عبور مترو از ميدان “نقش جهان اصفهان” و حفر تونل آن زير چهارباغ عباسي، ماجرای تخریب کتیبه هخامنشی در جزیره خارک، تخریب خانه شیخ بهایی در اصفهان، تخریب سازه های آبی شوشتر، بی سرانجامی دهها هزار لوح گلین هخامنشی که همچنان در آمریکا بلاتکلیف مانده اند، نابودی آب انبار سپهداری اراک، سرقت کتیبه تاریخی عهد قاجار در حمام پاگرد چهارمحال و بختیاری، تخریب کاخ شهرستانک، تخریب مدرسه تاریخی گلشن نیشابور، تخریب تپه های باستانی مراونه اهواز، تخریب مدرسه مروی و واگذاری آن، ناتمام ماندن پروژه مرمت مدرسه دارالفنون، تخریب ارگ بهارستان، تخریب مقبره 580 ساله شهشهان، تخریب کتیبه تاریخی چشمه علی، احداث پل بر سازه های آبی شوشتر، تخریب خانه آیت الله بهبهانی از رهبران مشروطه،تخریب کامل خانه مدرس، تخریب کتیبه های نقش رستم ، آسفالت کانال آبی تخت جمشید و شهر استخر، تخریب پل خواجوی اصفهان درحین مرمت، ریزش پل تاریخی گرگر از مجموعه سازه های آبی شوشتر، تخریب منزل کمال الملک، فرو ریختن ساباط حاجی وند در حین مرمت، تخریب شهر تاریخی ” ازم ” اهواز، مرگ سروهای چهارصد ساله فین کاشان، تخریب محوطه باستانی اشکانیان در اهواز، تخریب بقایای کاخ داریوش در برازجان، تخریب سنگ جان پناه پلکان شمالی کاخ شورای تخت جمشید و … تنها بخش کوچکی از کارنامه کاری حمید بقایی و مرادش اسفندیار رحیم مشایی در عرصه میراث فرهنگی کشور است.
بقایی از مشایی در امور مدیریتی ضعیف تر و ناکارآمدتر است و در مسائل مربوط به فساد اخلاقی از استاد خودش به مراتب جلوتر و در سوء استفاده های مالی هم همین بس که خریدار 2.5 میلیارد دلاری خودروی احمدی نژاد، فردی است که با مساعدت و پشتکار حمید بقایی، پوشش خطوط هواپیمایی آتا را به دست آورده است و در این راه رشوه های سنگینی به بقایی پرداخته است. این فرد هم اکنون با بدهی 1200 میلیارد تومانی به شبکه بانکی یکی از اصلی ترین سرشاخه های فساد مالی در بدنه حاکمیت در ایران است.

منبع:
http://entekhabat88.wordpress.com/2011/04/13/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%A8%D9%82-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%A7-%D8%AD/#wpl-likebox

About Wein

آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است میرحسین

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

RSS روز آنلاين

  • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS گویا

توییتر

Follow WeinGreen on Twitter

آخرین اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید

سبز نامه

روشی آسان و سریع برای دسترسی به وب سایت‌های فیلتر شده

سبز پروکسی
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: