|
شما در حال خواندن ...
میرحسین, دولت کودتا

پیام میرحسین موسوی در باره بی حرمتی های سازمان یافته چهاردهم خرداد: عده‌ای در ۱۴ خرداد خود را تا درجه امیرمومنان بالا بردند

کلمه : مهندس میرحسین موسوی ،نخست وزیردوران دفاع مقدس با صدور بیانیه ای ضمن بیان دیدگاههای خود در باره مراسم بیست و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) ، نسبت به بی حرمتی های سازمان یافته که در این روز نسبت به سید حسن خمینی ،نواده امام راحل انجام شد ، اعتراض کرد و آن را مهندسی شده خواند.

به گزارش کلمه متن کامل بیانیه میرحسین موسوی به این شرح است :

بسمه تعالی

چند سال پیش مرحوم حضرت آیت الله توسلی یار نزدیک امام راحل جان خود را برسر مقابله با طرحی گذاشت که هدف آن حذف جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی از صحنه سیاسی و امام زدایی در سطح ملی بود.وفات تاثربرانگیز و تکان دهنده ایشان گرچه مکثی در این طرح ایجاد کرد ولی آن را متوقف نساخت.

امسال مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت امام در روز چهاردهم خردادماه فقط به یک روز خلاصه شد و همه برنامه های دیگر مردمی و رسمی از جمله برنامه شبهای ۱۴ و ۱۵ خرداد حذف شد و در همین مراسم مختصر قابل انتظار بود که به بیان چند خصوصیت اخلاقی امام بسنده شود و از احترام ایشان به رای مردم و نگاه ایشان که مجلس را را در راس امور می نشاند ، سخنی به میان نیاید و باز طبیعی بود که از تاثیرات ایشان بر خطر تحجر و خود رایی در آینده انقلاب غفلت شود و برخلاف خاکساری ایشان در مقابل معصومان علیهم السلام عده ای در حد امیرمومنان و معصومین برکشیده شوند و عده ای نیز که مخالف تخلف ، دروغ ، فساد و خروج از قانون اساسی و به افلاس کشیده شدن کشور به دلیل سیاست های من در آوردی بودند در مقابل قرار داده شوند.

داوری در باره این شیوه قیاس و مواجهه با تاریخ با مورخان فرهیخته و سیاستمداران آگاه و اصولیان فاضل است و تنها به این نکته بسنده می کنم که کشتار و حبس های اخیر ناشی از چنین برداشت هایی از تاریخ و فقه واصول است و باید دید که نظر مراجع بزرگ از چنین استنباطهایی با توجه به مصداق های عملی و نتایج آن چیست؟

مراسم امسال به دلیل جنایت های اخیر اسرائیل آمیخته به سخت ترین شعارهای ضد صهیونیستی بود ولی طرفه آنکه در میان این شعارهای تند هیچ اشاره ای به مصاحبه یکی از روسای جمهورعرب دوست ایران که اخیرا گفته است دولت ایران با مذاکره انها با اسرائیل موافق است ، نشد و بازهم غیرطبیعی نبود که نصیحت حضرت امام (ره)در ماجرای مک فارلین به مسوولین کشور فراموش شود که فرموده بودند “کاری نکنید که نتوانید به مردم توضیح بدهید”

آیا جای آن نیست که سوال شود با این همه سیاست های غلط انداز و غیرشفاف و مهلک چه کسانی می توانند فرصت طلایی برای آمریکا و اسرائیل و منافقین و سلطنت طلبان تلقی شوند : آزادی خواهان و عدالت جویانی که به دنبال عظمت اسلام و ایران و ایرانی از طریق بازگشت به قانون اساسی و دوری از فساد و دروغ هستند؟ یا فرقه های مشکوکی که با سیاست های خود کارگران و معلمان و کارمندان و کشاورزان و همه مستضعفان را خاک نشین کرده اند و علی رغم حمله ها و لفاظی های خود علیه شرق و غرب ،همه بازارهای گرم مسلمانی را در اختیار بیگانگان قرار داده اند.

عربده جویی و هتاکی عده ای اندک در مراسم سالگرد رحلت حضرت امام (ره) در مقابل تریبون سخنرانی نمی توانست بدون رضایت و مهندسی قبلی صورت بگیرد .چه کسی است که نداند همیشه عده ای به صورت سازمان یافته و برای هیاهوهایی از این قبیل جلو تریبون ها به صف می شوند. درمراسم چهاردهم خرداد نیز به همین شکل عمل شد و در مقابل دوربین ها و چشمهای حیرت زده گروهی اندک هتاکی های همیشگی را این بار علیه نواده گرامی امام به اوج رساندند . لابد به این دلیل که ایشان نخواسته اند هیچوقت مردم را تنها بگذارند.

غافل از آنکه اینگونه اعمال مهندسی شده بیش از پیش به اهمیت حراست و صیانت از یادگاران حضرت امام دامن خواهد زد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یکی از ستارگان پر فروغ حوزه های علمیه و فضای ملی ماست و برنامه ریزی برای خاموشی این فروغ جز خسارت برای طراحان آن نتیجه ای نخواهد داشت.

میرحسین موسوی

Advertisements

About Wein

آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است میرحسین

گفت‌و‌گو‌ها

6 پاسخ به ‘پیام میرحسین موسوی در باره بی حرمتی های سازمان یافته چهاردهم خرداد: عده‌ای در ۱۴ خرداد خود را تا درجه امیرمومنان بالا بردند

 1. مه فشاند نور و سگ عوعو کند، آقای متوهم دروغگو ی خائن کور بودی جمعیت چند میلیونی را ندیدی و می گویی عده ای اندک، اگر اینچنین بود چرا سید حسن نتوانست صحبت کند و چرا از وحشت و عظمت خروش مردم نتوانست تا آخر مراسم سر بلند کند، اگر رافت اسلامی نائب امام نبود این بیچاره سکته کرده بود و توی خائن کفنت پوسیده بود. (هر چند از شما خائنین و مزدور انتظار انتشار این مطلب نمی رود).

  Posted by شهرام | 07/06/2010, 11:50
  • 1| بدجور عصبانی هستیا.توی اینترنت جای عربده کشی نیست.
   2| جمعیت میلیونی؟آها!حالا یادم اومد.همون 24 میلیونی که اومده بودن.(موادی که زدی جنسش عالی بوده ها.توهم زدی در حد تیم ملی)
   3| خروش مردم؟ حداقل هر وقت خواستین خودتونو جایِ اکثریت جا بزنین، لباساتونو یه شکل نکنین تا معلوم نباشه.آخه شما یابو سوارا همتون یه شکلین.
   4| آخی، بمیرم واسه رافت اسلامی «آقا»، نائب امام زمان؛ از سر همین رافت بود که 29 خرداد پارسال حکم قتل مردم رو صادر کرد.
   5| مطمئن باش اگر امام زمانم ظهور می کرد، همین نائب امام، زندانیش می کرد. جسارتاً از امام زمان مایه نذارید. بی احترامی به اعتقادات مردم درست نیست.
   6| خائن کسی هست که 20 میلیون رای مردم رو توی روز روشن می دزده، مزدور کسی هست که ناموس مردم رو زندانی می کنه و بهشون تجاوز می کنه.
   راستی انگار تو هم مثلِ «آقا» خوب زبون سگا رو می فهمی که از عوعو سگ میگی. البته سگ یه ذره وجدان داره، «آقا» همونم نداره.

   Posted by Wein | 07/06/2010, 13:01
 2. اول برای صاحب تارنما:
  واقعا انتظار نداشتم اینجا حتی نظر یک مخالف رو ببینم چون راستش تا حالا هرچی از طرفدارای آزادی بیان دیده بودیم فقط واسه خودشون بوده نه جناح مخالف! فک کنم تو توی اینا استسنائی!!! ولی بازم جای شکرش باقیه!
  دوم برایWein:
  جناب غیر عصبانی (!) که میگی وب جای عربده کشی نیس! پس خودتو جمع کن و این هتاکی و عربده جویی رو بذار کنار! البته شما ها همیشه فقط ادای آدمای متمدن که به آزادی بیان معتقدن در میارین! (البته مثکه صاحب این وب با شماها فرق داره!) بعلاوه اگه هنوزم تو تقلبی که حتی خود موسوی و کروبی هم بخاطر ضایع بودن قضیه بیخیالش شدن موندی پس کلا یا خیلی خوابی یا خودتو به خواب زدی! و اینکه فک می کنم اکثریت یعنی 22 بهمن و 9 دی و مردمی که طی 5-6 سال متمادی به همین به قول تو یابو سوارا رای دادن! پس شما رو دوباره به مطالعه اصول دموکراسی توصیه می کنم!
  و سوم برای شهرام:
  دفعه بعد مودب صحبت کن که مستمسک دست مدعیان دموکراسی ندی! و اینکه مردم قضاوت خودشون رو نه تنها 14 خرداد بلکه از پارسال تا حالا بارها در مورد این نواده امام نشون دادن! آدم خوابو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده رو نه…..
  واینکه هر اختلافی باشه بخاطر وطن پرستیه نه وطن فروشی هرچند که سرچشمه اصلاحات نیتش خیانته و….

  Posted by هانی | 10/06/2010, 12:43
  • 1. اولاً صاحب این وبلاگ خودم هستم.Wein و من یکی هستیم. دی:
   2. نخیر، همین بی بی سی که صبح تا شب بهش فحش می دید، این فرصت رو بارها به نمایندگان جمهوری اسلامی داده که بیان حرفشونو بزنن. تو یه رسانه رو نام ببر که ادعای آزادی بیان داره و اجازه نداده باشه شما بسیجیا صحبت کنین.
   3. املای «استسنائی» غلطه مجید جان. استثنائی درسته.
   4. لینک زیر یه کتابه. برو دانلود کن، بخون تا بفهمی چقدر رسوا هستید.
   http://www.4shared.com/file/180325112/2d264440/_____________.html
   5. مردم رای ندادن. سال 84 هم تقلب کردید، همون ماجرای خواب رفتن کروبی. شماها نماد طاغوت هستین.
   6. ببین واسه اینکه ببینی توی این جریان حرف کی برحقه، برو یه نیم ساعت از هر جای قرآن و نهج البلاغه که خواستی بخون. بعد خودت وجدانتو قاضی کن، ببین حرف کی درسته.

   Posted by Wein | 10/06/2010, 18:59
 3. بابت تذکری که برای املای کلمه دادی ممنون
  راجع به مصحف و نهج البلاغه هم همونقدر که تو میخوای برای من سند بیاری و شاید هم بیشتر من بتونم برات آیه و حدیث بیارم که این وسط کی حقه مثل الفتنه اشد من القتل یا هزارون چیز دیگه که دقیقا همین که هردوطرف به قرَآن و… استناد کنن یعنی فتنه! والا همه چیز روشن بود!
  دیگه ماجرای 4سال پیش رو جایی نگو که واقعا آخر حماقت بود!
  و اینکه شما رو به بحث دعوت می کنم به شرطی که از اول بخوایم حق معلوم شه یا تو منو قانع کن یا من تورو ولی بدون پیش فرض یا تعصب! دلیل با دلیل! حدیث با حدیث … اگه اهلش بودی بگو اگه نه من از بحث کردن به شیوه راننده تاکسی ها خوشم نمیاد و نتیجه هم نمیده/………….

  Posted by هانی | 10/06/2010, 23:40
  • اول اینکه واسه بحث کردن هیچ مشکلی نیست.دوم اینکه ماجرای 4 سال پیش به چه دلیلی حماقته؟سوم اینکه کتابی که لینکشو گذاشتم دانلود کردی؟

   Posted by Wein | 10/06/2010, 23:58

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

RSS روز آنلاين

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS گویا

توییتر

Follow WeinGreen on Twitter

آخرین اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید

سبز نامه

روشی آسان و سریع برای دسترسی به وب سایت‌های فیلتر شده

سبز پروکسی
Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: