|
شما در حال خواندن ...
واقعیات, حق و حقوق, دروغ، حیله و نیرنگ, صبر و استقامت

اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟

آرش بهمنی
arashbahmani(at)gmail.com

پس از اینکه مقامات و رسانه های دولتی، منکر وجود «دانشجوی زندانی» شدند، ادوارنیوز اقدام به انتشار اسامی 32 تن از دانشجویانی کرد که همچنان در زندان به سر می برند. این فهرست شامل اسامی برخی از فعالان دانشجویی و همچنین دانشجویان ستاره داری که در زندان به سر می برند، نیست که از جمله می توان به بهاره هدایت (عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم)، شیوا نظرآهاری (دانشجوی محروم از تحصیل)، مجید دری (از اعضای شورای دفاع از حق تحصیل)، ضیا نبوی ( عضوشورای دفاع از حق تحصیل)، محسن برزگر( دانشجوی دانشگاه نوشیروانی بابل) و… اشاره کرد.

به گزارش ادوار نیوز، اسامی 32 دانشجوی زندانی و نیز وضعیت آنان در زندان به شرح زیر است:جهانگیر عبدالهی – کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران ششم بهمن ۸۸ وضعیت بلاتکلیف، علی عجمی – حقوق دانشگاه تهران یک بهمن ۸۸ وضعیت بلاتکلیف، میلاد اسدی کامپیوتر- سخت افزار خواجه نصیرالدین طوسی نهم آذر ۸۸ وضعیت بلاتکلیف، سهیل محمدی کامپیوتر- سخت افزار خواجه نصیرالدین طوسی ۱۲ آبان ۸۸- حکم: سه سال قطعی، علی پرویز کامپیوتر- سخت افزار خواجه نصیرالدین طوسی ۱۲ آبان ۸۸- حکم: سه سال بدوی، عباس کاکایی – علوم اجتماعی دانشگاه تهران ۱۶ آذر ۸۸- حکم: یک سال بدوی، محمد یوسفی – مهندسی کشتی سازی امیرکبیر تهران ۱۶ آذر ۸۸- حکم: چهار سال بدوی، نیما لطیف التجار – مهندسی پزشکی امیرکبیر تهران شش دی ۸۸- حکم: سه سال بدوی، مجید توکلی – مهندسی کشتی سازی امیرکبیر تهران ۱۶ آذر ۸۸- حکم: هشت‌ونیم سال بدوی، مهدی کلاری مهندسی شیمی شریف ۱۶ آذر ۸۸- حکم: سه سال بدوی، میثم بیگ محمدی – مترجمی زبان انگلیسی علامه طباطبایی شش دی ۸۸- حکم: سه سال بدوی، ارسلان ابدی- مهندسی عمران دانشگاه بین المللی قزوین شش دی ۸۸- حکم: سه سال بدوی، محسن عبدی – باستان شناسی بوعلی همدان شش دی ۸۸- حکم: دو سال بدوی، اردشیر فرزی- گرافیک سوره تهران شش دی ۸۸- حکم: دو سال بدوی، کیانوش کامرانی- اقتصاد پیام نور تهران شش دی ۸۸- حکم: شش سال بدوی، محمدامین ولیان- علوم کامپیوتر علوم پایه دامغان ۲۲ دی ۸۸- حکم: اعدام بدوی، میلاد فدائی اصل- مهندسی معدن آزاد تهران جنوب دهم آذر ۸۸- حکم: یک سال بدوی، سینا گلچین- مهندسی عمران آزاد تهران مرکز شش دی ۸۸- حکم: هشت سال بدوی، محمدعلی الهی – مهندسی کامپیوتر آزاد تهران جنوب ۱۷ اسفند ۸۸- حکم: بلاتکلیف، علیرضا ایرانشاهی- معماری غیرانتفاعی قزوین شش دی ۸۸- حکم: سه سال بدوی، شهاب اکبرزاده- معماری آزاد شهر ری شش دی ۸۸- حکم: دو سال بدوی، حمید پیروزفام- معماری آزاد قزوین شش دی ۸۸- حکم: یک سال بدوی، امیرحسین توکلی مهندسی کامپیوتر سخت افزار قزوین ۲۰ آبان ۸۸- حکم: یک‌ونیم سال قطعی، مسعود باباپور – مهندسی صنایع ایوانکی ۱۲ آذر ۸۸- حکم: دو سال بدوی، سعید ملکی – شیمی آزاد ورامین ۱۶بهمن ۸۸- حکم: بلاتکلیف، امین کشاورز – دانشگاه آزاد شش دی ۸۸- حکم: دو سال بدوی، پویا قربانی – بازرگانی آزاد تهران شمال ۳۰ دی ۸۸- حکم: سه سال بدوی، فرامرز عبدالله نژاد – حقوق دانشگاه آزاد۳۰ خرداد ۸۸- حکم: دو ونیم سال بدوی، مهران صفری – مترجمی زبان انگلیسی ورامین شش دی ۸۸- حکم: دو سال بدوی، آرش قاسمی – حسابداری آزاد رودهن شش دی ۸۸- حکم: دو سال قطعی، علی ملیحی – مهندسی برق آزاد تهران جنوب ۱۹ بهمن ۸۸- حکم: بلاتکلیف و کوهیار گودرزی – مهندسی هوا فضا شریف ۳۰ آذر ۸۸- حکم: بلاتکلیف.

دادگاه بهاره هدایت و میلاد اسدی

جلسه رسيدگي به اتهامات بهاره هدايت، از فعالان دانشجويي روز 4 شنبه در شعبه 28 با حضور رييس شعبه و نماينده دادستان برگزار شد.در پایان این جلسه بعد از اخذ آخرين دفاع، ختم رسيدگي به پرونده از سوي شعبه 28 دادگاه انقلاب اعلام شد.

به گزارش ایلنا مهدي حجتي، وکیل خانم هدایت با بيان اينكه به 6 اتهام موكلش در اين جلسه رسيدگي شد، گفته است: «عمده اتهامات مطرح در اين جلسه فعاليت تبليغي عليه نظام از طريق مصاحبه با رسانه‌هاي بيگانه، توهين به رهبري، توهين به رييس جمهور، اخلال در نظم عمومي از طريق شركت در تجمعات غيرقانوني، ورود غيرقانوني و تخريب در دانشگاه اميركبير هنگام ورود مهدي كروبي به اين دانشگاه بود.»

حجتي افزود: «روند دادگاه به صورت سئوال و جواب بود و بعد از اينكه دفاعيات از موكلم اخذ شد به دادگاه اعلام كرديم كه با توجه به اين روند هيچ تفهيم اتهامي به موكلم صورت نگرفته است.»

وي در ادامه با بيان اينكه رسيدگي به اتهامات توهين به رييس جمهور، ورود غيرقانوني و تخريب در دانشگاه امير كبير در صلاحيت دادگاه عمومي است، افزود: «اين موضوع را به رييس دادگاه تذكر داديم اما ايشان اعلام كردند كه از رييس قوه قضاييه ابلاغ ويژه‌اي براي رسيدگي به اين جرائم دارند و در كنار رسيدگي به اتهامات در صلاحيت دادگاه انقلاب مي‌توانند، اتهاماتي را كه در صلاحيت دادگاه عمومي است را نيز رسيدگي كنند.»

حجتي تاكبد كرد: «طبق موازين حقوقي قاضي صلاحيت خود را از دادگاه مي گيرد نه اينكه دادگاه صلاحيت خود را از قاضي بگيرد و علي‌الاصول قاضي حق ندارد به موضوعي كه صلاحيت رسيدگي به آن را ندارد، رسيدگي كند.»

وكيل هدايت خاطرنشان كرد: «در پايان جلسه، رييس دادگاه ضمن اخذ آخرين دفاع، ختم جلسه رسيدگي را اعلام و قرار شد وكلاي پرونده ظرف يك هفته لايحه دفاعيه خود را به دادگاه ارائه دهند.»

از سوی دیگر دادگاه میلاد اسدی، دیگر عضو زندانی دفتر تحکیم وحدت که از 9 آذرماه در بازداشت به سر می برد، برای سومین بار از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به تعویق افتاد.

اولین جلسه دادگاه وی در تاریخ 12 اسفند 88 به دلیل عدم دسترسی وکیل اش به پرونده و در تاریخ 31 فروردین 89 به دلیل سفر قاضی پرونده تشکیل نشده بود و این بار با توجه به تاکید وکیل وی بر رعایت موارد قانونی در طی تشکیل دادگاه موکل خویش، به وقت دیگری افتاد.

آن گونه که نزدیکان اسدی اعلام کرده اند، قرار است دادگاه وی امروز تشکیل شود.

دانشگاه پیام نور: 5 ماه بلاتکلیفی

کیارش کامرانی، دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه پیام نور تهران که روز عاشورا بازداشت شد، علی رغم صدور حکم نهایی دادگاه همچنان محروم از مرخصی، در بند 350 زندان اوین زندانی است.

این دانشجوی کارشناسی ارشد که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه لرستان گذرانده، در دادگاه بدوی از سوی قاضی صلواتی با حکم سنگین 6 سال حبس تعزیری روبرو شد که نهایتاً این محکومیت در دادگاه تجدید نظر به 4 سال حبس کاهش یافت.

تلاش خانواده وی که به علت دوری راه از لرستان تا تهران برای ملاقات مسئولین قضایی با مشکلات فراوان روبرو هستند تاکنون برای صدور اجازه مرخصی بی نتیجه مانده و این دانشجو پس از 140 روز همچنان در بازداشت به سر می برد.

دانشگاه پلی تکنیک: تبرئه فعال دانشجویی

محمد یوسفی، دانشجوی دانشگاه امیرکبیر که پیش از این به 4 سال حبس تعزیری محکوم شده بود، در دادگاه تجدیدنظر از کلیه اتهامات خویش تبرئه شد.

آن گونه که «دانشجونیوز» گزارش داده، پس از گذشت 5 ماه از بازداشت محمد یوسفی، دانشجوی کشتی سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شعبه 54 دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی موحد وی را از کلیه اتهامات وارده تبرئه کرده است.

محمد یوسفی که از پیش از برگزاری مراسم روز 16 آذر در بازداشت به سر می برد، در طول مدت بازداشت، توسط تیم بازجویی تحت فشارهای شدید جسمی و روحی قرار گرفته بود تا مسئولیت تجمع 16 آذر دانشگاه پلی تکنیک را بر عهده بگیرد. با وجودی که یوسفی هیچ یک از اتهامات خود را نپذیرفته بود، قاضی صلواتی در دادگاه بدوی، او را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به 4 سال حبس تعزیری محکوم کرد.

گفتنی است پرونده این دانشجو پس از سه ماه بلاتکلیفی، اردیبهشت ماه امسال به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده بود.

بلاتکلیفی یک دانشجوی خارج از کشور

بعد از گذشت بیش از چهار ماه از دستگیری احسان عبده تبریزی، فرزند حسین عبده تبریزی (دبیرکل اسبق بورس تهران و همچنین مدیرمسوول روزنامه توقیف شده سرمایه) خانواده وی موفق شدند پنج شنبه گذشته با او ملاقات کنند. این دیدار به صورت کابینی بوده است.

احسان عبده تبریزی حدود ۵۰ روز را در سلول انفرادی گذرانده و هم اکنون در یکی از سلول های بند ۲۰۹ با دو نفر دیگر به سر می برد. خانواده اش می گویند فرزندشان به شدت لاغر شده، اما از روحیه خوبی برخوردار است.

احسان عبده تبریزی، دانشجوی دکترای علوم سیاسی دانشگاه دورهام انگلستان، 4 ماه پیش، زمانی که با استفاده از فرصت تعطیلات کریسمس برای دیدار خانواده اش به ایران بازگشت، در فرودگاه امام خمینی ابتدا پاسپورتش توقیف و سپس بازداشت شد.

بلاتکلیفی یک فعال دانشجویی در تکاب

حامد امیدی، از فعالین دانشجویی شهرستان تکاب، بیش از 3 ماه است که در بازداشت نیروهای امنیتی در زندان اوین به سر می برد و تا به حال هیچ نهادی به پیگیری های خانواده وی پاسخی نداده است.

چند روز قبل در پی یک تماس تلفنی با منزل پدری حامد امیدی در تکاب، به آنان اطلاع داده شد فرزندشان با قرار وثیقه آزاد خواهد شد اما پس از مراجعه به نیروهای امنیتی در تهران انان حاضر به پاسخ گویی به پدر نامبرده نشدند.

این برای چندمین بار است که پدر سالخورده ی وی باوعده های دروغین به تهران می آید و موفق به کسب اطلاع از فرزند در بندش نمی شود. مسئولان زندان به دلیل عدم تکلم وی و خانواده او به زبان فارسی از تماس آنها ممانعت به عمل می آورند.درهمین راستا برادر کوچکتر وی برای چندمین بار از سوی نیروهای امنیتی شهر تکاب احضار و مورد بازجویی قرارگرفته، به نحوی که مجبور به ترک شهر شده است.

شایان ذکر است که حامد امیدی قبل از عید نوروز دستگیر شد.

احضار داوطلبان کارشناسی ارشد

در حالی که تنها دو هفته به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد باقی مانده است، بسیاری از فعالین دانشجویی که در این آزمون شرکت کرده بودند به واحد گزینش استاد و دانشجوی سازمان سنجش احضار شده اند.

به گزارش دانشجونیوز، تعداد بسیار زیادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، طی تماس تلفنی و به بهانۀ نقص پرونده به واحد گزینش سازمان سنجش فراخوانده شده اند. اکثر دانشجویان احضار شده جزو فعالین دانشجویی محسوب می شوند.در مصاحبه های یاد شده از دانشجویان در مورد فعالیت های قبل و بعد از انتخابات سئوالاتی پرسیده و در نهایت از آنان خواسته می شود تعهّدنامه ای مبنی بر عدم انجام فعالیت های سیاسی امضاء کنند. همچنین بازجویان وزارت اطّلاعات ضمن تهدید دانشجویان مبنی بر عدم پذیرش آن ها در تحصیلات تکمیلی، بعضاً چندین ساعت آن ها را مورد بازجویی قرار داده اند.

Advertisements

About Wein

آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است میرحسین

گفت‌و‌گو‌ها

11 پاسخ به ‘اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟

 1. انتشار اسامی و اطلاعات مربوط به ۴۷۰ زندانی سیاسی در زندان‌های سراسر ایران
  .
  رهانا: حضور انبوه زندانیان سیاسی در زندان‌های مختلف ایران یکی از بزرگترین موارد نقض حقوق بشر است که همواره مورد اعتراض سازمان‌های داخلی و بین‌المللی حقوق بشر قرار گرفته است. زندانیانی که تنها به خاطر اندیشه و انتقاد و اعتراض خود در زندان هستند و از حقوق اولیه خود در موارد متعدد محروم مانده‌اند.
  گزارشگران و فعالان حقوق بشر ایران در راستای حمایت خود از این زندانیان از ابتدای اعلام موجودیت خود بر لزوم حمایت از زندانیان سیاسی و اطلاع‌ رسانی در مورد وضعیت آنان تلاش و همت مضاعفی داشته اند و همواره نسبت به نقض حقوق آنان معترض بوده اند. «دفتر پیگیری زندانیان سیاسی» که به صورت روزانه به روز رسانی می‌شود به طور مداوم و مستمر اخبار زندانیان سیاسی در ایران را رصد کرده و با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به آنان وضعیتشان را پیگیری می‌کند.
  هم‌اکنون در قسمت «دفتر پیگری زندانیان سیاسی» خبرگزاری رهانا، اسامی ۴۷۰ زندانی سیاسی که در ۲۵ زندان مختلف کشور زندانی هستند آمده است. از این تعداد ۲۶۸ زندانی در حال حاضر با محکومیت روبه‌رو بوده و بقیه در زندان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.
  زندانیان کرد با داشتن ۱۲۰ زندانی در زندان‌های مختلف کشور، بیش‌ترین آمار را دارا هستند. ۱۰۱ فعال سیاسی، ۵۹ فعال دانشجویی، ۴۹ روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس، ۴۲ تن از اقلیت‌های مذهبی که عمدتا بهائیان هستند، در رتبه‌های بعدی از این آمار نقض حقوق بشر قرار می‌گیرند.
  زندان اوین با داشتن ۱۶۸ زندانی سیاسی که آمار واقعی آن به مراتب بیش‌تر از این است، در مقام اول داشتن زندانی سیاسی در میان دیگر زندان‌های ایران قرار می‌گیرد. زندان مرکزی ارومیه با ۳۴ زندانی، زندان مرکزی سنندج با ۳۳ زندانی و زندان رجایی‌شهر با ۲۸ زندانی،‌ دیگر زندان‌هایی هستند که بیشتر آمار زندانیان سیاسی را دارا بوده و شناسایی شده‌اند.
  در بین زندانیان ۳۹ زندانی سیاسی زن دیده می‌شود که عمدتا در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند. همچنین در بین زندانیان ۲۸ فعال سیاسی و مدنی با حکم اعدام روبه‌رو بوده که آمار بسیار بالایی است و با توجه به عملکرد دستگاه قضایی در طی ماه‌های گذشته بیم اعدام آنان هر لحظه می‌رود.
  از بین این ۴۷۰ زندانی از ۱۳۴ زندانی اطلاعات کافی و جامع در اختیار نداریم و در موارد بسیاری اطلاعاتی کمی از آنان در حد اسم و نام و زندانشان می‌دانیم و در واقع «نیازمند اطلاعات بیشتر» از آنها هستیم که از این بابت روی کمک تمامی فعالین حقوق بشر و گروه‌ها و روزنامه‌نگاران و شهروندان حساب می‌کنیم.
  هفته‌ گذشته در نهایت تاسف نام پنج زندانی سیاسی به نام‌های فرزاد کمانگر،‌ شیرین علم هولی، مهدی اسلامیان، علی حیدریان و فرهاد وکیلی به خاطر اعدام شدنشان از لیست ما خارج شد، امیدوارم تمامی عزیزانی که در این لیست هستند به خاطر آزاد شدنشان از لیست ما خارج شده و در کنار خانواده‌هایشان باشند.
  لازم به یادآوری است که این لیست کامل نیست و به خاطر نداشتن اطلاعات در مورد زندانیان، تمامی آنان را در سراسر ایران دربرنمی‌گیرد، امید است به کمک همه‌ این عزیزان این لیست کامل‌تر شود و هدف و آرزویمان نبودن هیچ کس به خاطر عقیده و اندیشه‌اش در زندان است :
  .

  1) آبتین غفاری
  2) آذر منصوری
  3) آرام ویسی
  4) آرش سقر
  5) آرش صابونچی
  6) آرش صادقی
  7) آرش علایی
  8) آرش قاسمی
  9) آرش نوری
  10) آزاد صادقی
  11) آمانج حیدری
  12) آیت مهرعلی بیگلو
  13) ابراهیم احسن
  14) ابراهیم افشار
  15) ابراهیم خورندی
  16) ابراهیم شریف‌پور
  17) ابراهیم مددی
  18) ابراهیم ملکی
  19) ابوالحسن دارالشفایی
  20) ابوالفضل عابدینی
  21) ابوالفضل قاسمی
  22) ابوبکر هژبری
  23) اجلال قوامی
  24) احسان تهرانی سخاوت
  25) احسان عبده تبریزی
  26) احسان میرسعیدی
  27) احمد آلبوغیش
  28) احمد تمویی
  29) احمد دانش‌پور مقدم
  30) احمد زیدآبادی
  31) احمد قابل
  32) احمد محمودی
  33) احمد کریمی
  34) احمدرضا احمدپور
  35) اردشیر خزری
  36) ارسلان ابدی
  37) ارسلان اولیائی
  38) اروج علی محمدی
  39) ارژنگ داوودی
  40) ارکان گل تکین
  41) اسعد مازوجی
  42) اسعد امیری
  43) اشکان بصاری
  44) افشین بایمانی
  45) امید منتظری
  46) امید یاوری
  47) امیررضا عارفی
  48) امیدعلی مهرنیا
  49) امیر اصلانی
  50) امیر سورسوری
  51) امیر محمدی
  52) امیرحسن ابوطالبی
  53) امیرحسین توکلی
  54) امیرحسین کاظمی
  55) امیرخسرو دلیرثانی
  56) امیرعلی حاج محمدرضایی تفرشی
  57) امیرعلی محمدی‌ لباف
  58) امیرعلی چابکزاده
  59) امین کشاورز
  60) اکبر اجدادی
  61) اکبر سنجابی
  62) اکبر کرمی
  63) ایقان شهیدی
  64) ایمان آذربان
  65) ایمان زارعی
  66) ایمان سهراب پور
  67) ایمان صدیقی
  68) ایوب ماموستا گنجی
  69) ایوب قنبرپوریان
  70) ایوب پرکار
  71) بابک بردبار
  72) بابک نظری
  73) بختیار خوشنام
  74) بخشعلی محمدی
  75) بدرالسادات مفیدی
  76) بهاره هدایت
  77) بهروز توکلی
  78) بهروز جاوید تهرانی
  79) بهروز صادق خانجانی
  80) بهروز علیزاده
  81) بهزاد نبوی
  82) بهمن احمدی امویی
  83) بهمن خدادادی
  84) بهنام متعارفی
  85) بهنام جامی
  86) بهنام روحانی‌فرد
  87) توفیق مرادی
  88) توفیق پرتوی
  89) جبار عساکره
  90) جبرئیل خسروی
  91) جعفر افشاری
  92) جعفر اقدامی
  93) جعفر پناهی
  94) جعفر کاظمی
  95) جلیل آقاجانی
  96) جمال‌الدین خانجانی
  97) جمهور ازگور
  98) جهانبخش احمدی
  99) جهانبخش خانجانی
  100) جهاندار محمدی
  101) جهانگیر بادوزاده
  102) جهانگیر عبداللهی
  103) جواد شرفخانی
  104) جواد ماهزاده
  105) حامد روحی‌نژاد
  106) حامد لیلانی
  107) حامد مینازاده
  108) حامد یازرلو
  109) حبیب الله اسماعیلی
  110) حبیب الله لطیفی
  111) حبیب الله نادری
  112) حبیب الله گلپری پور
  113) حبیب قوتی
  114) حجت الاسلام کاظمی
  115) حسام الدین علامی
  116) حسام فیروزی
  117) حسن ترلانی
  118) حسن خضری
  119) حسن رئیسیان
  120) حسن ظهوری
  121) حسن محمودی
  122) حسین اعظامی
  123) حسین باستانی نژاد
  124) حسین جلیل نتاج
  125) حسین حمزوی شجاع
  126) حسین درخشان
  127) حسین رونقی ملکی
  128) حسین فروهیده(خطیبی)
  129) حسین محمدی الوار
  130) حسین مرعشی
  131) حسین نصیری
  132) حسین نورانی‌نژاد
  133) حسین واحد
  134) حسین کاظمینی بروجردی
  135) حسین کرمی
  136) حشمت‌الله طبرزدی
  137) حمزه بنی شجاع
  138) حمزه کرمی-در مرخصی
  139) حمید قاسمی
  140) حمیدرضا ماهان محمدی
  141) حیدرعلی حیدری
  142) خالد استاد قاضی
  143) خالد فریدونی
  144) خلیل مصطفی رجب
  145) خیات یوسفی
  146) دانا لنج آبادی
  147) داوود سلیمانی
  148) دیاکو قبادی
  149) ذبیح الله رئوفی
  150) راضیه عالمی
  151) رامین ایدلخانی
  152) رامین تهرانی
  153) رحیم جنگ
  154) رحیم غلامی
  155) رحیم همتی
  156) رزیتا واثقی
  157) رسول ایمان‌زاده
  158) رسول بداغی
  159) رسول حردانی
  160) رسول عبدالله پور
  161) رضا خادمی
  162) رضا اقدسی
  163) رضا امینی
  164) رضا جوشن
  165) رضا رفیعی فروشانی
  166) رضا عبدی
  167) رضا علیخانی
  168) رضا غفرانی
  169) رضا مجاوری
  170) رضا ملکیان
  171) رها ثابت
  172) روح الله صحرائی
  173) روحیه یزدانی
  174) روزبه تهرانی
  175) رومینا ذبیحیان
  176) روناک صفارزاده
  177) ریحانه حاج ابراهیم
  178) زاهد مصطفوی
  179) زلیخا موسوی
  180) زنیب جلالیان
  181) زهرا اسدپور گرجی
  182) زهرا بهرامی
  183) زهرا جباری
  184) ساسان بابائی
  185) ساسان تقوا
  186) ساسان ستارزاده
  187) ساعد بنفشی
  188) سامان زندی
  189) سامان نورانیان
  190) ستاره ارکوازی
  191) سحر قاسم‌نژاد
  192) سزایی یاماناین
  193) سعید جهان آرا
  194) سعید رضایی
  195) سعید سنگر
  196) سعید سودملی
  197) سعید شاه قلعه ای
  198) سعید لیلاز
  199) سعید ماسوری
  200) سعید متین‌پور
  201) سعید ملک‌پور
  202) سعید نوری‌محمدی
  203) سما بهمنی
  204) سما نورانی
  205) سمیه اجاقلو
  206) سهراب اسماعیل‌پور
  207) سهراب جلالی
  208) سهند علی محمدی
  209) سهیل روحانی‌فرد
  210) سهیل محمدی
  211) سوسن محمدخانی غیاثوند
  212) سیامک بیرانوند
  213) سیامک نادعلی
  214) سیاوش امیری
  215) سید طاهر عبدالله پور
  216) سید مرتضی موسوی
  217) سید مصطفی علوی جدائی
  218) سیدضیاالدین نبوی
  219) سیدظهور نبوی چاشمی
  220) سینا گلچین
  221) شاهو جهانی
  222) شاهو حسینی
  223) شاهو کلیایی
  224) شاکر باقی
  225) شبنم مددزاده
  226) شهرام آزادی
  227) شهرام بلوری
  228) شورش مام رحمانی
  229) شیرکو معارفی
  230) شیرین احمدی
  231) شیوا نظرآهاری
  232) صابر مددی
  233) صادق آهنگری
  234) صالح سلطان زاده
  235) صالح کهن دل
  236) صعود سلیتی
  237) صلاح الدین پیروی
  238) صلاح نعمتی
  239) صهبا رضوانی
  240) طاهر تمیمی
  241) طه احمدی
  242) عاطفه نبوی
  243) عالیه اقدام‌دوست
  244) عبادالله قاسم‌زاده
  245) عبادت مددی
  246) عباس جلیلیان
  247) عباس کاکایی
  248) عبدالرضا هلیچی
  249) عبدالرضا احمدی
  250) عبدالرضا قنبری
  251) عبدالعلی خیر شاهی
  252) عبدالله المنصوری
  253) عبدالله مومنی
  254) عبدالله یوسف زادگان
  255) عثمان مصطفی‌پور
  256) عدنان بیانات
  257) عدنان حسن‌پور
  258) عذرا قاضی میرسعید
  259) عزیز صادقی
  260) عزیز محمدجانی
  261) عفیف نعیمی
  262) علاء‌الدین خانجانی
  263) علی بیکس
  264) علی احمدسلیمان
  265) علی اکبر باغانی
  266) علی بهزادیان نژاد
  267) علی تاجرنیا
  268) علی حاجی پور
  269) علی حسن‌ شمایلی
  270) علی حسین اندی
  271) علی شهبازی
  272) علی صارمی
  273) علی صدیقی
  274) علی عباسی
  275) علی قادرمرزی
  276) علی محمودی
  277) علی معزی
  278) علی ملیحی
  279) علی نجفی
  280) علی وفقی
  281) علی پرویز
  282) علیرضا بهشتی شیرازی
  283) علیرضا ثقفی
  284) علیرضا حسین زاده
  285) علیرضا فلاحتی
  286) علیرضا هاشمی
  287) علیرضا کرمی خیرآبادی
  288) علی‌اکبر عجمی
  289) علی‌اکبر عرب مازار
  290) عماد بهاور
  291) عمادالدین باقی
  292) عمر تقی‌پور
  293) عمر فقیه پور
  294) عمر چاپراز
  295) عهدیه راشدی راد
  296) عیسی سحرخیز
  297) غلامحسین کلبی
  298) فرامرز ایران منش
  299) فرامرز عبدالله نژاد
  300) فرخ زارعی
  301) فردین محمدی
  302) فردین مرادی
  303) فرزاد راوند
  304) فرزاد مددزاده
  305) فرشاد شیبانی
  306) فریبا کمال آبادی
  307) فرید طاهری
  308) فواد شبکی‌فرد
  309) فواد مرادی
  310) فیض‌الله عرب‌سرخی
  311) قادر بوستانچی
  312) قادر جولا
  313) قادر محمدزاده
  314) قربانعلی بهزادیان‌نژاد
  315) لاله حسن‌پور
  316) لطیف شرافت
  317) لطیف محمدی
  318) لقمان رشی
  319) مازیار خسروی
  320) متین ارجان
  321) مجتبی لطفی
  322) مجتبی گهستونی
  323) مجید توکلی
  324) مجید دری
  325) مجید رضایی
  326) مجید ویسی
  327) محبوبه کرمی
  328) محسن آرمین
  329) محسن امین‌زاده
  330) محسن برزگر-در مرخصی
  331) محسن دانش‌پور مقدم
  332) محسن صفایی فراهانی
  333) محسن عبدی
  334) محمد امین آگوشی
  335) محمد نیکبخت
  336) محمد استکی
  337) محمد اسماعیل‌زاده
  338) محمد امین فروتن
  339) محمد امین پروشان
  340) محمد اولیایی‌فرد
  341) محمد بهشتی لنگرودی
  342) محمد خانی
  343) محمد داوری
  344) محمد سعید عبدالهی
  345) محمد صابر عباسیان
  346) محمد صادق جوادی حصار
  347) محمد علی الهی
  348) محمد علی حاج آقایی
  349) محمد غزنویان
  350) محمد مرادی
  351) محمد مهربان‌پور
  352) محمد موسوی
  353) محمد ناصری
  354) محمد نظری
  355) محمد نوری‌زاد
  356) محمد ویسی
  357) محمد پورعبداله
  358) محمد کنگرلو
  359) محمدامین عبداللهی
  360) محمدامین ولیان
  361) محمدجواد رشاد
  362) محمدرضا رجبی
  363) محمدصدیق کبودوند
  364) محمدعلی اسلامپور
  365) محمدعلی رباطی
  366) محمدعلی زایله
  367) محمدعلی شیرزادی
  368) محمدعلی منصوری
  369) محمود رحمانی
  370) محی‌‌الدین آزادی
  371) مرتضی اسدی
  372) مریم اکبری منفرد
  373) مسعود باباپور
  374) مسعود باستانی
  375) مسعود حیدری
  376) مسعود لواسانی
  377) مسعود نصیری
  378) مشفق سمندری
  379) مصطفی ریزی
  380) مصطفی سلیمی ایلویی
  381) مطهره بهرامی
  382) منصور محمدی
  383) منصور اسانلو
  384) منصور میری کلانیکی
  385) منیژه منزویان
  386) منیژه نصرالهی
  387) مهدی اقبال
  388) مهدی بوترابی
  389) مهدی زالیه
  390) مهدی سلیمی والا
  391) مهدی قیاسی
  392) مهدی محمودیان
  393) مهدی مرادی
  394) مهدی مرتضی پور
  395) مهدی کلاری
  396) مهدی کوهکن
  397) مهدی یارمحمدی
  398) مهدیه گلرو
  399) مهران بندی
  400) مهرانگیز حسینی
  401) مهرداد بال افکن
  402) مهرداد ورشویی
  403) مهری نبوی
  404) مهوش ثابت
  405) میثاق یزدان‌نژاد
  406) میثم بیک محمدی
  407) میلاد ابراهیمیان
  408) میلاد اسدی
  409) میلاد فدایی
  410) میلاد گاراژیان
  411) نادر احسنی
  412) نادر نظری
  413) نادر کرمی جونی
  414) ناصر ساطوری
  415) ناصر برزگر
  416) ناصر سعیدی
  417) ناصر صدیقی
  418) ناصر عبدالحسینی
  419) ناهید قدیری
  420) نسرین رحیمی
  421) نصور نقی‌پور
  422) نصیر اسدی
  423) نوید سلطان‌پور
  424) نیما لطیف تجار
  425) نیما نحوی
  426) نیما گلزاری
  427) هادی امینی
  428) هادی حکیم شفاهی
  429) هادی عابد با خدا
  430) هادی قائمی
  431) هارون دوانی
  432) هاشم خواستار
  433) هاله روحی
  434) هلمت حسن آذرپور
  435) هنگامه شهیدی
  436) هوتن ابوالفتحی
  437) هود یازرلو
  438) هیوا بوتیمار
  439) وحید تیزفهم
  440) وحید طلائی
  441) ودود سعادتی
  442) وریا اسکندری
  443) وفا کریم‌پور
  444) پرویز ورمرزیاری
  445) پوریا قربانی
  446) پویا قربانی
  447) پیام فناییان
  448) پیام ولی
  449) پیمان خنجری
  450) پیمان مهدیان
  451) پیمان چالاکی
  452) کامیار علایی
  453) کاوه آزادی
  454) کاوه احمدزاده
  455) کاوه قاسمی کرمانشاهی
  456) کاوه محمود مرادی
  457) کاوه کرد مقدم
  458) کبری زاغه دوست
  459) کریم قلعه سرخی
  460) کریم معروف
  461) کمال احمدیان
  462) کوهیار گودرزی
  463) کیارش کامرانی
  464) کیان تاجبخش
  465) کیوان داودی
  466) کیوان صمیمی
  467) گلناز توسلی
  468) یاسر تهرانی
  469) یاسر مجیدی
  470) یاسر معصومی
  471) یاسر گلی
  472) یوسف رحمانی پور
  473) یوسف ندرخانی
  474) یوسف کاکه ممی
  475) یونس آقایان میزاز
  .
  http://www.rhairan.biz/archives/12800
  .
  http://rhairan.biz/prisoners

  Posted by انتشار اسامی و اطلاعات مربوط به ۴۷۰ زندانی سیاسی در زندان‌های سراسر ایران | 19/05/2010, 03:45
 2. ROOZBEH TEHRANI KE BE HAMRAHE BARADARASH RAMIN TEHRANI 48 SAAT GHABL AZ ENTEKHABAT BE ETEHAME MOHAREBE VA TABLIGH ALAYHE NEZAM DASTGIR SHODAND DANESHJOOYE VOROODIYE MAGHTAEE FOGHE LISANSE DANESHGAHE AZAD VAHEDE OLOOM VA TAHGHIGHATE TEHRAN MIBASHAD DAR RESHTEYE MOHANDESIYE TARAHIYE MOHITE ZIST, VA NAFAREE 20TOME VOROODI DAR KONKOORE DANESHGAHE AZAD KE PAS AZ AZADI AZ TAHSIL DAR DANESHGAH MAHROOM SHODE AST VA HATA RIYASATE DANESHGAHE AZAD NIZ PAS AZ PEYGIRIHAYE MODAM ELAN NEMOODAND KE EN MASALE RABTI BE DANESHGAHE AZAD NADARAD VA AZ HITEYE EKHTIYARATE DANESHGAH KHAREJ AST VA MAHROOMIYATE ROOZBEHE TEHRANI DASTOORI AST KE AZ YEK MAGHAME AMNIYATI SADER GASHTE VA TA AN MAJMOOE VA MAGHAM EJAZE NADAHAND HAGHE EDAMEYE TAHSIL MAMNOO MIBASHAD.ZEMNAN EN FAALE DANESHJOOEE DAR HOZEYEHONARIYE SAZMANE TABLIGHATE ESLAMI BE ONVANE MOSHAVERE OMRANI MASHGHOOL BE KAR BOODE AST KE PAS AZ AZADI AZ ANJA HAM EKHRAJ SHODE AST,VA DAR HALE HAZER BA MAHROOMIYATHAYE SHAHRVANDI VA EJTEMAEEYE BOZORG DASTE O PANJE NARM MIKONAD.

  Posted by IRAN ZAD. | 17/09/2011, 14:04
 3. .روزبه تهرانی که به همراه برادرش رامین تهرانی 48ساعت قبل از انتخابات به اتهام محاربه و تبلیغ علیه نظام بارداشت شدندو ÷س از یکسال حبس و تحمل 97 روزسلول انفرادی با قرار وثیقه و آزادی مشروط آزاد شدند در آغاز سال جدید تحصیلی از ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه محروم شده است.وی ÷س از آزادی از زندان از محل کار خود در حوزه هنری سازمان تبلیغات اخراج شده است و در حال حاضر در شرایط بسیار سخت از لحاظ محرومیتها و محدودیتهای اجتماعی به سر میبرد و در شرایط بسیار سخت روحی و اجتماعی قرار دارد و هیچ منبعی ÷اسخگوی علت این همه محدویت و محرومیت جانکاه وی نیست. .وی نفر بیستم کنکور سال گذشته در مفطع ورودی فوق لیسانس دانشگاه آزاد بوده است

  Posted by IRAN ZAD. | 28/09/2011, 15:46

Trackbacks/Pingbacks

 1. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

 2. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

 3. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

 4. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

 5. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

 6. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

 7. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

 8. بازتاب: اگر دانشجوی زندانی نداریم اینها کیستند؟ « drsmalavi - 02/12/2012

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

RSS روز آنلاين

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS گویا

توییتر

Follow WeinGreen on Twitter

آخرین اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید

سبز نامه

روشی آسان و سریع برای دسترسی به وب سایت‌های فیلتر شده

سبز پروکسی
Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: